Zenon Plech nie żyje. Minuta ciszy przed meczem Red Sox – Dobre Duszki

25 listopada w wieku 67 lat zmarł Zenon Plech. Był jednym z najwybitniejszych polskich żużlowców w historii. Sukcesy osiągał zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Indywidualnie jego największym sukcesem było wicemistrzostwo świata. W Polsce przez lata nie miał sobie równych.

Pamięć wybitnego żużlowca postanowili uczcić zawodnicy Red Sox i Dobrych Duszków. Tuż przed rozpoczęciem zawodów ich sędzia – Rudolf – zarządził minutę ciszy poświęconą pamięci Zenona Plecha.

Pomysłodawcą takiego zachowania był członek Zarządu ISQ i trener Dobrych Duszków, Lowigus. – Odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie, dlatego My, jako uczestnicy dzisiejszego meczu poświęcimy mu chociaż minutę ciszy, wspominając przy tym jego występy na torze. Osobiście zapamiętam go jako bardzo sympatyczna osobę i wyśmienitego zawodnika. Niech spoczywa w pokoju – powiedział Portalowi ISQ Lowigus.

– Zenon Plech był znany na pewno każdemu kibicowi żużla w Polsce. W moim mniemaniu jest to ścisły TOP zawodników w całej historii polskiego żużla. Przez wiele lat sławił nasz kraj tocząc wyrównane boje z zawodnikami zagranicznymi, chociaż jak wiadomo sprzętowo Polacy mocno wtedy odstawali – dodał trener DD.

Mecz pomiędzy Red Sox i Dobrymi Duszkami zakończył się remisem 45:45. Liderami RS byli Kwiti i Witek, a w DD najlepiej punktował Kasper.