Siedem minut oczekiwania na ostatni bieg. Trenerskie szachy w meczu Buoni Fantasmas – Red Sox

To był mecz pełen emocji. Red Sox i Buoni Fantasmas znów stworzyli pasjonujące widowisko, które zakończyło się wygraną Czerwonych Skarpetek 45:44. Zadecydowała o tym jedna literówka, którą dostrzegł Witek i po jego interwencji sędzia zmienił wynik czternastego biegu.

– Po meczu z Dobrymi Duszkami, który zakończył się remisem 45:45, a w którym sporo się działo w ostatnim biegu, sprawdzam po wyścigach literówki, by czegoś nie przeoczyć. Z natury jesteśmy drużyną, która nie protestuje bez powodu i staramy się być fair-play, ale literówki zawsze warto sprawdzać. Zwłaszcza w takich sytuacjach, gdy niedokładnie spisujemy – powiedział Witek.

Można powiedzieć, że to był kluczowy moment meczu, ale jeden z liderów Red Sox jest innego zdania. – Każdy dorzucił cegiełkę do wygranej i każdy punkt był bardzo potrzebny. W Red Sox zawsze było tak, że wygrywamy jako drużyna i przegrywamy jako drużyna. To, że dostrzegłem literówkę niczego nie zmienia – dodał.

Przed ostatnim biegiem trenerzy obu drużyn wzięli łącznie aż siedem minut przerw. – Wracając do naszych 3 minut – jest to przywilej, który dopuszcza regulamin. W tej sytuacji decyzja była oczywista, bo w minutę nie zdążylibyśmy wszystkiego przedyskutować. Zaskoczeniem był natomiast dla mnie czas brany przez rywali – mówił po meczu Daniel, trener Buoni Fantasmas, który przyzwyczaił już do tego, że bierze trzy minuty przed ostatnim biegiem.

Taka przerwa w wykonaniu Red Sox była zaskoczeniem. Jessup wziął najpierw trzy minuty, a następnie jeszcze jedną minutę. – To bardziej były trenerskie szachy niż jakieś długie dywagacje. Przyznam, że zrobiliśmy to trochę specjalnie. Powiedziałem jedynie na naszej mesendżerowej grupie, że Daniel może dać pierwszą odpowiedź fałszywą, by po nim spisać, a dopiero druga będzie prawdziwa i dobra. Jednak to był zły trop – przyznał Witek.

– Ostatecznie po krótkiej rozmowie ustaliliśmy, że Jessup myśli nad odpowiedzią, a Guru stawia na spis po Danielu. To był klucz do sukcesu. Guru błyskawicznie spisał i nie dał szans Rudolfowi. Mogliśmy się cieszyć z wygranej – zakończył były trener Red Sox.