Red Sox w kryzysie

Dwukrotny Drużynowy Mistrz Polski w tym sezonie nie ukrywał wysokich aspiracji. Czerwone Skarpetki mierzyły nawet w walkę o mistrzostwo ISQ, ale po dziewięciu kolejkach są jednym z największych rozczarowań.

Red Sox wydaje się najbardziej nieprzewidywalną drużyną sezonu i to w negatywnym kontekście tego stwierdzenia. Czerwoni potrafili powalczyć jak równy z równym z Bad Company i Fajrant Team, wygrać z Dobrymi Duszkami, ale też zaliczyć wstydliwą wpadkę z Champions Team.

Po dziewięciu kolejkach RS ma na swoim koncie dziewięć punktów. Podopieczni Witka wygrali cztery mecze, pięciokrotnie musieli uznać wyższość rywali. O awans do play-off będzie bardzo trudno.

Jaka jest przyczyna tak nierównej formy Red Sox? – Nie wiem. Jesteśmy zgraną drużyną i wspieramy się jak tylko możemy, ale czasem zdarzają się trudne chwile. Wiele zależy też od zestawu pytań, ale nie chcę na to zganiać winy, bo pytania są równe dla wszystkich – powiedział trener RS, Witek.

Po zeszłorocznej wygranej nad Dobrymi Duszkami, w Red Sox odżyły marzenia o medalu. Jednak 2022 rok RS zaczęło od pogromu z Fajrant Team, kiedy to rzutem na taśmę przekroczyli granicę 30 punktów. Następnie w derbach górą okazało się White Sox.

Co zatem funkcjonuje nie tak w zespole? – Być może nadszedł czas na zmianę taktyki. Nie zawsze uda się wejść na końcówkę meczu z rezerwy i odwrócić jego losy – dodał trener Czerwonych Skarpetek.

Start a Conversation