Nicki: Fajnie było wrócić

Jest jedną z ważniejszych postaci w historii Buoni Fantasmas. Miał swój udział we wszystkich zdobytych przez ten zespół medalach Drużynowych Mistrzostw ISQ. Nicki dwa miesiące temu ponownie zawitał na czatach ISQ. Jak ocenia swój powrót?

Suharek (Portal ISQ): Długo trzeba było na Ciebie czekać. Nie startowałeś w sezonie 13, a w tym zacząłeś w drugiej połowie sezonu. Ciągnie wilka do lasu?

Nicki (Buoni Fantasmas): Szczerze to na początku kiedy dowiedziałem się o reaktywacji quizu podchodziłem do tego dosyć sceptycznie ze względu na kompletne wycofanie się mojej osoby ze środowiska sportu żużlowego. Jednak zeszłoroczne oferty powrotu do ISQ jakie otrzymałem wzbudziły we mnie chęć sprawdzenia ile jeszcze z tego sportu pamiętam. Uważam, że fajnie było wrócić i świetnie się przy tym bawić, a przy okazji odświeżyć kilka starych znajomości.

Mówisz że odsunąłeś się od żużla, co w takim razie porabiałeś przez ostatnie lata?

Ostatnie lata poświęciłem na edukację i karierę zawodową w branży elektroenergetycznej. Jeśli chodzi o zainteresowania sportowe to do piłki nożnej oraz koszykówki, którymi interesuje się od dziecka dołożyłem dosyć egzotyczny jak na Polskę sport, a mianowicie futbol amerykański.

Początkowo miałeś spróbować swoich sił w sparingach oraz w Ghost Academy, tymczasem niemal z miejsca wskoczyłeś do składu Buoni Fantasmas. Ciężko się wraca po takiej przerwie?

Na początku było ciężko i czułem się trochę nieswojo, ale z biegiem czasu pewność siebie wzrastała. Nie ukrywam, że dużą rolę w tym odegrali moi trenerzy którzy zaproponowali mi udział w meczach Ghost Academy oraz polecili turnieje zaplecza, gdzie mogłem odświeżyć swoją wiedzę i oswoić się z rywalizacją z innymi zawodnikami.

Obecnie dzielnie wspierasz liderów BF, dawniej jednak to Ty byłeś liderem tej drużyny. Czy jest szansa na powrót do dwucyfrowych wyników w wykonaniu Nickiego?

Ciężko mi na dzień dzisiejszy znacząco odpowiedzieć. Nie ukrywam, że chciałbym wrócić do dwucyfrowych wyników, jednak po tak długiej rozłące potrzebuję więcej czasu żeby przyswoić sobie chociażby współczesne czasy żużlowe, z którymi nie miałem za dużo do czynienia przez ostatnią dekadę. Z drugiej strony startowanie z pozycji uzupełniającego parę mi nie przeszkadza, a wręcz jest na rękę ponieważ wciąż czuje się mocny jeśli chodzi o spis.

Miałeś okazję startować zarówno w I jak i II lidze. Jak oceniasz wyniki osiągnięte przez Twoje zespoły?

W przypadku Buoni Fantasmas czuję lekki niedosyt, bo apetyt rósł w miarę jedzenia. Wzmocnienia w trakcie sezonu trochę zmieniły układ sił w tabeli i po udanej końcówce fazy zasadniczej uwierzyłem, że jesteśmy wstanie powalczyć o najwyższe cele. Niestety derbowe starcie z rywalem zza miedzy poszło kompletnie nie po naszej myśli i musimy się zadowolić walką o brązowe medale. Uważam jednak, że w przyszłym sezonie jeśli uda nam się utrzymać obecny skład i lepiej się ze sobą zgramy to jesteśmy w stanie walczyć o zwycięstwo w lidze.

Jeśli chodzi o Ghost Academy to ciężko mi oceniać sytuację, bo wystartowałem tylko w trzech meczach. Trzecie miejsce z duża stratą do pozostałych dwóch drużyn, które zmierzyły się ze sobą w finale nie jest chyba najlepszym wynikiem. Z tego miejsca chciałbym podziękować Wojtasowi za możliwość startów, które znacząco pomogły mi w powrocie do ISQ.

Mecz o III miejsce BF pojedzie z Fajrant Team. Niespodzianka?

I to spora niespodzianka. Upatrywałem Fajrant Team jako głównych kandydatów do złota i to, że BAD Company pojadą w finale jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Warto jednak mieć na uwadze ostatnie wydarzenia związane z BAD, które wzbudzają spore wątpliwości.

Jak oceniasz szanse swojej drużyny w pojedynku z wciąż aktualnym Drużynowym Mistrzem ISQ?

Zabrzmię tutaj mało oryginalnie, ale oceniam szanse 50/50. Liczę na świetne i zacięte widowisko do samego końca i niech wygra lepszy.

Niebawem czeka nas przerwa wakacyjna, uciekasz już myślami do kolejnego sezonu?

Na chwilę obecną zadeklarowałem chęć pozostania w Buoni Fantasmas. Przerwę wakacyjną na pewno wykorzystam na okres przygotowawczy do sezonu, aby dopomóc drużynie w walce o najwyższe cele w sezonie 15.