Banda gimnazjalistów już dorosła i rozstawia rywali po kątach. „Nikt nas prawie nie traktował poważnie”

Zespół Toxic Lizards wyrasta na czarnego konia sezonu 13 Internet Speedway Quiz. Jaszczurki po trzech kolejkach mają na swoim koncie 4 punkty. W pokonanym polu zostawiły White Sox i Fajrant Team. Walczyły jak równy z równym z Buoni Fantasmas, gdzie nawet prowadziły 10 punktami, ale przez własne błędy i niesamowitą dyspozycję Daniela (18 punktów) przegrały.

Po wygranej nad Fajrant Team (47:43) zespół Toxic Lizards nie ukrywał swojej radości. Przed sezonem nikt na nich nie stawiał i jak się okazuje, był to błąd. – Jestem mega dumny z chłopaków, że ta banda traktowanych kiedyś z przymrużeniem oka gimnazjalistów po blisko 10 latach przerwy dalej stanowi tak zgraną ekipę – powiedział Portalowi ISQ Gallop.

I faktycznie. W poprzednich sezonach przed quizowym lockdownem Toxic Lizards miało opinię dzieciaków, które nie wiadomo skąd coś wiedzą o żużlu. Część podejrzewała ich nawet o nieczyste zagrywki.

– To prawda, 10 lat temu mieliśmy właśnie taką opinię. Byliśmy najmłodszymi uczestnikami quizu, z których niektórzy lubili sobie pożartować i poszydzić. Nikt nas prawie nie traktował poważnie, a my składem opartym na wychowankach wygraliśmy II ligę, a w następnym sezonie utrzymaliśmy się w I lidze – powiedział trener TL, Jakubo.

Kto wie, jak potoczyłaby się historia klubu, gdyby nie upadek ISQ. – Szkoda, że ISQ wówczas upadło, bo mieliśmy zdecydowanie tendencję wzrostową i quizowe kariery niektórych mogły się inaczej potoczyć. Dzisiaj jesteśmy już zupełnie innymi ludźmi, mamy po 20-kilka lat, inne priorytety i cele w życiu. Dojrzeliśmy, mamy mniej wolnego czasu i więcej obowiązków, ale… dobrze, że ISQ wróciło właśnie teraz. Mamy robotę do zrobienia – zapowiedział Jakubo.

One comment

Join the Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *