Jest decyzja ws. Jakubo i Gallopa. Długoletnie dyskwalifikacje

Zarząd ISQ podjął decyzję w sprawie złamania regulaminu przez zawodników Toxic Lizards: Jakubo i Gallopa. Obaj zostali zdyskwalifikowani na cztery sezony. Zweryfikowano także wyniki dwóch meczów z udziałem Toxic Lizards.

Komunikat nr 7 z dnia 01.12.2020 r.

1. Po przeanalizowaniu wydarzeń, które miały miejsce podczas 15. wyścigu
meczu Dobre Duszki – Toxic Lizards, oraz po analizie zeznań trenera i zawodników Toxic Lizards, Zarząd postanawia zawiesić zawodników Jakubo i Gallop do zakończenia sezonu 16’.

Fakultatywnie każdy z w/w quizowiczów może skrócić czas swojego zawieszenia
pod następującymi warunkami:
– ułożenie 1000 pytań – skrócenie kary do zakończenia sezonu 14’;
– ułożenie 300 pytań i wpłacenie 300 zł na koszty utrzymania ISQ (obsługa serwera, czatu) – skrócenie kary do zakończenia sezonu 14’;
– ułożenie 600 pytań i wpłacenie 500 zł na koszty utrzymania ISQ (obsługa serwera, czatu) – skrócenie kary do zakończenia sezonu 13’.

Stwierdzenie ewentualnej próby ominięcia okresu zawieszenia poprzez stworzenie nowej postaci, nowej tożsamości, grę na czyjeś konto itd. będzie wiązało się z definitywnym pozbawieniem możliwości powrotu do ISQ.

2. Spotkania zespołu Toxic Lizards były obserwowane przez Zarząd od początku sezonu. Analiza transcriptów z meczów, które do tej pory się odbyły, nie wskazuje, aby doszło do oszustw w spotkaniach TL z WS, FT i CT, dlatego wyniki tych meczów zostają utrzymane.

3. Wątpliwym jest natomiast niemal równoczesne pisanie odpowiedzi przez Gallopa i Rudą w pierwszej kolejce podczas meczu BF-TL, wpis z jej konta pisany w trzeciej osobie w trakcie jednego ze sparingów, a także błyskawiczne zakończenie przez nią kariery już po 1. kolejce. Zarząd postanawia odjąć od wyniku punkty „zdobyte” przez Rudą. Ostateczny wynik spotkania BF-TL to 47-35.

Zawodniczka Ruda zostaje zawieszona do zakończenia sezonu 16’, analogicznie jak jej koledzy z drużyny.

4. Piętnasty wyścig meczu pomiędzy DD a TL zostaje uznany za nieodbyty. Wynik meczu zostaje zaliczony na stan po 14. wyścigu, czyli 44:40. Analiza wykazała, że niemożliwym jest tak szybka reakcja, jeśli chodzi o spis. Odpowiedzi w bardzo krótkim odstępie czasu padły w dwóch odsłonach tego wyścigu aż trzykrotnie, a dodatkowo Jakubo przyznał się do konsultacji telefonicznej z Gallopem.

5. Jednocześnie Zarząd odchodzi od nakładania kary na drużynę TL. Zarówno w meczu z BF, jak i w meczu z DD, kontrowersyjne momenty dotyczyły wyścigów z udziałem jednego lub dwóch z zawieszonych zawodników, ew. z udziałem Rudej. Zarząd ISQ nie znalazł żadnych dowodów na winę pozostałych zawodników drużyny TL, jak i na pogłoski o korzystaniu przez cały zespół ze Skype’a, Discordu lub innych komunikatorów, które pojawiły się szczególnie po meczu z CT.

Do dnia 04.12.2020 r. Zarząd zobowiązuje jednak zawodników zespołu TL do wskazania nowego trenera i II trenera oraz umożliwia im zmianę nazwy drużyny (w przypadku wyrażenia takiego życzenia) oraz kontynuowanie jazdy w sezonie 13’ z dotychczasowym dorobkiem punktowym w tabeli (po weryfikacji wyżej wymienionych wyników).

6. Zarządzając kary Zarząd ISQ wziął pod uwagę fakt, że niezbite dowody dotyczą jedynie meczu DD z TL, a ponadto poważne poszlaki są związane ze spotkanie BF-TL. W tej sytuacji kara ma za zadanie być jednocześnie czymś odczuwalnym, ale i zarazem dającym szansę na powrót do społeczności quizowej, identycznie jak otrzymał ją zawodnik Radek (Aszotek) za przewinienie długotrwałe i jeszcze większej wagi. Ułożenie pokaźnej liczby pytań oraz pokrycie kosztów utrzymania serwera to coś, co pozytywnie wpłynie na quiz i sprawi, że ewidentna wina zawieszonych zawodników zostanie przez nich chociaż częściowo naprawiona. Rozmaite warianty kary pozwolą im zarazem wybrać, w którym momencie chcą wrócić do ISQ i w jaki sposób zrekompensują quizowej społeczności popełnione przez siebie błędy.


Zarząd ISQ ubolewa, że do oszustwa doszło akurat po powrocie quizu po tylu latach przerwy i po dużym wysiłku, jaki wiele osób włożyło w reaktywację naszej zabawy. Bez wzajemnej uczciwości i szacunku dla innych graczy dalsze funkcjonowanie quizu nie ma przyszłości.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *