Cykl Grand Prix ubarwi rywalizację w ISQ. „To pozycja, której brakuje w terminarzu”

17 stycznia zainaugurowany zostanie cykl Grand Prix. Jego pomysłodawcą jest Plonek, który już wcześniej przeprowadził cykl Grand Prix Fajrant Team i trzeba przyznać, że ożywił rywalizację w Internet Speedway Quiz. Tak samo ma być z GP.

– Pomysł w mojej głowie zaświtał zaraz po pierwszym GP Fajrant Team, które notabene będzie w dalszym ciągu kontynuowane. Zobaczyłem wtedy, że ludzie się fajnie przy tym bawią, a do tego frekwencja dopisuje, dlatego postanowiłem zapytać Zarządu a później trenerów co z cyklem Grand Prix – powiedział Plonek w rozmowie z Portalem ISQ.

Wiadomo, że cykl składać się będzie z sześciu rund i rozpocznie się 17 stycznia. – Każda z sześciu rund odbywać się będzie w niedzielę o godzinie 21:00, choć możliwe są lekkie zmiany z uwagi na ligę czy inne turnieje oficjalne. Pytałem na forum trenerów, którzy byliby chętni do organizacji jakiejś rundy i chęć zgłosiło pięciu. Myślę, ba!, jestem przekonany, że to jest pozycja, której brakuje w terminarzu – dodał Plonek.

Oprócz Fajrant Team rundy zorganizują Dobre Duszki, White Sox, Red Sox i Buoni Fantasmas. Ostatnia runda – GP ISQ – ma wyłonić mistrza GP. – Pojedziemy starym systemem GP czyli 24 zawodników z tym, ze 23 będzie stałych plus jedna dzika karta na turniej. Chcieliśmy, aby jak największa liczba quizowiczów uczestniczyła w tych zawodach, a takie możliwości daje właśnie taki format rozgrywek – stwierdził organizator.

Zapytaliśmy też, jakie warunki muszą spełnić organizatorzy poszczególnych rund. – Warunki są bardzo luźno skonstruowane. Gdy rzucałem ten pomysł, na myśli miałem, by każdy klub przygotował jakieś tam pytania. Mogą być raz czy dwa razy użyte, byleby nie za często, ale koniec końców doszliśmy do wniosku i tak ustawiliśmy kalendarz, że każdy będzie miał czas na uszycie swoich pytań na rundę GP. Oprócz tego wiadomo, organizator rundy zapewnia technika…. no i popcorn, spikera, alkohol do 3,5% i dziewczyny z parasolkami oznaczające pola startowe – zakończył z uśmiechem Plonek.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *