Quizowicze czyszczą magazyn. Wiesław Dobruszek mówi nam o promocjach

Kto z nas nie widział wielkich promocji wydawnictwa „Danuta”, które jest liderem na krajowym rynku wydawnictw żużlowych? Stoi za nim Wiesław Dobruszek, który jest autorem większości książek. Żużlowy pasjonat, dzięki któremu mamy dostęp do wielu unikalnych informacji. W najnowszej promocji książki można kupić nawet za 6 złotych.

Zawsze miły i pomocny Pan Wiesław przyznał, że pandemia koronawirusa sprawia mu duże problemy. – Działalność wydawnicza w ostatnich latach to borykanie się z wieloma problemami. Do tego za nami bardzo trudny rok, właściwie dla wszystkich, bowiem pandemia nie oszczędziła właściwie nikogo, no może poza paroma branżami. W przypadku naszej firmy wydawniczej, której spora część nakładów sprzedawana jest zwykle na stoisku na żużlowym stadionie, działalność ograniczona została z powodu wirusa do sprzedaży wysyłkowej. Jest grupa stałych naszych klientów, którzy właśnie tą drogą zaopatrują się w książkowe nowości, i za to im wszystkim bardzo dziękuję, bo dają nam szansę na przetrwanie, czyli inaczej mówiąc, na zebranie funduszy na kolejną publikację – powiedział Portalowi ISQ Wiesław Dobruszek.

Często jego stoiska mogliśmy spotkać na żużlowych stadionach. W dobie pandemii było to niemożliwe. – Do wielu czytelników trzeba jednak dotrzeć, bo na przykład lubią przed zakupem przewertować daną pozycję. Są też tacy nasi klienci, którzy, być może z przyzwyczajenia, czekają na osobisty kontakt i wobec jego braku, nie zdecydowali się na zakup naszych książek – dodał.

Kolekcja Wazzupa

I właśnie dlatego wydawnictwo zdecydowało się na specjalne promocje, na które skusili się quizowicze. – Wobec tych trudności zdecydowaliśmy się po raz pierwszy na tak dużą promocję starszych tomów z kilku naszych serii. Wielkie firmy nazywają to „wietrzeniem magazynów” i taki cel między innymi także nam przyświecał. Jednak przede wszystkim chcieliśmy dotrzeć do tych klientów, których nie stać na zakup po cenach jakie zwykle obowiązują, bo, zwłaszcza w pierwszym i drugim etapie naszej promocji, za naprawdę niewielką kwotę można było stworzyć sobie już niezłą żużlową biblioteczkę. Innym celem było dotarcie poprzez duże obniżenie ceny do tych, którzy jeszcze nie posiadają naszych pozycji w swoich zbiorach, by dokonując zakupu kilku wybranych książek zechcieli je z czasem sobie uzupełnić i stać się naszymi stałymi klientami – powiedział Dobruszek.

Uczestnicy Internet Speedway Quiz zasypują wydawnictwo zamówieniami. Na forum chwalą się dokonanymi zakupami. To dziesiątki książek, głównie z serii „Asy żużlowych torów”, „Żużlowy leksykon ligowy” czy „Z historii speedwaya”.

Kolekcja Malaka

– Tak duża obniżka cen zaowocowała oczywiście większą sprzedażą, ale muszę tu zastrzec, że nie przyniosła ona wielkiego zysku, bo promocyjne ceny było bardzo poniżej kosztów druku. Spełniło to jednak zamierzony cel w postaci „wietrzenia magazynu”, a mam nadzieję, że w przyszłości sprawdzi się także pod względami, o których wspomniałem wcześniej – dodał Doburszek.

Obecna promocja trwa do 10 stycznia. To jednak nie koniec obniżek. – Teraz, od 11 stycznia 2021 roku, rozpoczynamy trzeci etap promocji, może już nie tak bardzo korzystnej, ale wciąż ceny są dużo niższe od tych, jakie obowiązywać będą po jej zakończeniu (czyli od 1 marca). Dlatego serdecznie zapraszam do zakupu (nakłady niektórych pozycji się powoli wyczerpują, warto więc decydować się w miarę szybko). Jak poprzednio, teraz też nieco poszerzyliśmy promocyjną ofertę – stwierdził.

– Trudno przewidzieć jak długo trwać będzie pandemia i jej skutki, ale mam nadzieję, że jednak niebawem będziemy mogli spotkać się na żużlowych stadionach. Zatem do zobaczenia na stoisku – zakończył Wiesław Dobruszek.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *