Internet Speedway Quiz kontra Fantasy Speedway Liga. Przed nami kolejny mecz promocyjny

We wtorek, 23 marca o godzinie 20:30, na czacie White Sox spotkają się w meczu promocyjnym Internet Speedway Quizu zespoły ISQ i FSL. Co kryje się pod tym ostatnim, tajemniczym skrótem – jedną z nadziei na przyciągnięcie do naszej rywalizacji kolejnych specjalistów od czarnego sportu?

Zainspirowanie popularną zabawą, w którą grają nawet piłkarskie sławy – Fantasy Premier League, doprowadziło w 2017 roku do zaadaptowania jej zasad dla naszej ulubionej dyscypliny. W ten sposób pewien pasjonat z Torunia, Mikołaj Jopczyński, powołał do życia Fantasy Speedway Ligę.

Dzięki FSL każdy może poczuć się niczym żużlowy menadżer. Mecz polega na naprzemiennym wybieraniu przez graczy zawodników z Ekstraligi – w tym przynajmniej dwóch juniorów – a dorobek drużyny sumowany jest po rozegraniu wszystkich spotkań w kolejce. Pierwszy i ostatni z zakwalifikowanych do teamu żużlowców, to „podwójne strzały”, przez co bardzo ważnym staje się umiejętność przewidywania ruchów rywala w trakcie „draftu” (wyboru).

W zabawie bierze udział ponad setka osób, w tym kilka kobiet, które mają na koncie sporo sukcesów (m.in. zwycięstwa w 1 Lidze, czy tytuły „Najlepszego Gracza”). Poza reprezentantami stricte „żużlowych” miast, w FSL znajdziemy szczecinian, czy piasecznian.

– Społeczność fantasy tworzą osoby w różnym wieku. Jedni dołączają skuszeni przez znajomych, inni dla samej rozgrywki. Fani żużlowych drużyn, niejednokrotnie na co dzień zwaśnionych, potrafią bawić się ze sobą w miłej atmosferze i kulturalnie dyskutować. Każdy sezon składa się z trzech części, dwóch edycji Ligi FSL, a w ostatnich momentach, kiedy odbywa się runda play-off, rozgrywamy Puchar FSL. Po zakończeniu każdej z nich organizujemy spotkanie, które nazywamy „Galą Fantasy”, gdzie najlepsi mogą odebrać nagrody, np. specjalnie przygotowane Puchary. Choć zdarzają się spięcia, to nad wszystkim czuwają sędziowie rozgrywki – mówi pomysłodawca zabawy, Mikołaj „Jopa” Jopczyński.

Fantasy Speedway Ligę znajdziemy na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/1871695189755207/?multi_permalinks=2833488353575881&notif_id=1616338953155822&notif_t=group_activity&ref=notif

Aktualnie trwają zapisy na kolejny sezon, a na graczy czekają aż 144 miejsca. Obecnie nowi zawodnicy trafiają do 5 i 6 ligi – decyduje kolejność zgłoszeń. Zachęcam quizowiczów do dołączania i spróbowania swoich sił w FSL.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *