Krzysinho najlepszym juniorem w ISQ. Tak wyrównanego finału dawno nie było

Po niezwykle wyrównanych i emocjonujących zawodach Indywidualnym Mistrzem Juniorów ISQ w sezonie 13, zostaje reprezentant Fajrant Team – Krzysinho. Zawodnik pochodzący ze Szczecina, aby sięgnąć po miano najlepszego Juniora, musiał pokonać w dodatkowym biegu, reprezentanta Bad Company – Delejta, oraz zawodnika Buoni Fantasmas – Rudolfa.

Sukces dla zawodnika Fajrantów wydaje się być tym większy, że jest to jego pierwszy sezon startów w ISQ a do tego nie miał zbyt wielu okazji do startów w lidze. Same zawody miały niezwykle emocjonujący przebieg gdyż poziom był niezwykle wyrównany a każdy z zawodników potrafił zaskoczyć innego odpowiedzią.

Efektem tego było to, że przed ostatnią serią startów, aż pięciu zawodników znajdowało się na prowadzeniu z dziewięciopunktowym dorobkiem, a strata pomiędzy pierwszym a ósmym zawodnikiem wynosiła dwa oczka. Ostatecznie z liderującej grupy to Sasla123 i Grigorian, musieli w ostatniej serii uznać wyższość przeciwników i zadowolić się odpowiednio czwartym i piątym miejscem.

Do biegu o złoto stanęli odpowiednio Delejt, Krzysinho i Rudolf. Padło pytanie o Pawła Łęckiego a zawodnicy przy pierwszej próbie niemal jednocześnie podali odpowiedź „Tomasz Poprawski”. Dopiero po drugiej podpowiedzi sędziego i podaniu inicjałów to krzysinho najlepiej skojarzył fakty i podał prawidłową odpowiedź, zostając tym samym Indywidualnym Mistrzem Juniorów w sezonie 13.

Należy przyznać, że były to jedne z najbardziej emocjonujących zawodów w sezonu. Gratulacje dla wszystkich uczestników a w szczególności medalistów. Widzimy się w przyszłym tygodniu na kolejnych turniejach dla juniorów.

Wyniki:
1. (15) krzysinho 12+3 (3,3,3,0,3)
2. (2) Delejt 12+2 (3,2,2,2,3)
3. (4) Rudolf 12+1 (2,3,1,3,3)
4. (5) sasla123 11 (2,3,1,3,2)
5. (9) Grigorian 11 (3,1,3,2,2)
6. (6) ŁukaszWroński 10 (1,3,3,1,2)
7. (3) Raspadori 9 (1,2,1,2,3)
8. (13) Farmer 9 (1,2,2,3,1)
9. (1) Misiowy 7 (0,0,2,3,2)
10. (8) mmmaciek 7 (3,1,2,1,0)
11. (10) muchenzior 7 (1,1,3,1,1)
12. (12) Frano 6 (2,2,0,2,0)
13. (16) Delf84 3 (2,0,1,0,0)
14. (7) Eryk 3 (0,1,0,1,1)

Bieg po biegu:
1. Delejt, Rudolf, Raspadori, Misiowy
2. mmmaciek, sasla123, ŁukaszWroński, Eryk
3. Grigorian, Frano, muchenzior
4. krzysinho, Delf84, Farmer
5. sasla123, Farmer, Grigorian, Misiowy
6. ŁukaszWroński, Delejt, muchenzior
7. krzysinho, Raspadori, Eryk
8. Rudolf, Frano, mmmaciek, Delf84
9. ŁukaszWroński, Misiowy, Delf84
10. krzysinho, Delejt, sasla123, Frano
11. Grigorian, mmmaciek, Raspadori
12. muchenzior, Farmer, Rudolf, Eryk
13. Misiowy, Frano, Eryk
14. Farmer, Delejt, mmmaciek
15. sasla123, Raspadori, muchenzior, Delf84
16. Rudolf, Grigorian, ŁukaszWroński, krzysinho
17. krzysinho, Misiowy, muchenzior, mmmaciek
18. Delejt, Grigorian, Eryk, Delf84
19. Raspadori, ŁukaszWroński, Farmer, Frano
20. Rudolf, sasla123

Bieg dodatkowy:
21. krzysinho, Delejt, Rudolf

Sędzia: Plonek
Technik: Pirek

Cieszę się z niespodziewanego sukcesu, można powiedzieć że mam już hat tricka w tym sezonie złoto DMP, wygrana w Lidze Rezerw, teraz sukces w dzisiejszym turnieju. Jestem szczęśliwy, choć po zerze w czwartym starcie myślałem że już jest po turnieju. Chciałbym podziękować Plonkowi, Pirkowi oraz Magikowi za to że postanowiliście rozruszać trochę nowych zawodnikow, tworząc choćby dzisiejszy turniej. Poza tym dziękuję Jakubo za to że oddał mnie do drużyny Fajrantow, miałem dzięki temu motywację do pokazania mu że się mylił i chyba dziś się udało. Dziękuję także każdemu z FT, każdy z nich dołożył cegiełkę do mojego triumfu, uczestnicząc w treningach podczas całego sezonu. Gratuluję medalistom oraz wszystkim uczestnikom, za rok – dwa chce z większością widzieć się w finale IMP, bo ktoś musi rozruszać troszkę skostniały ISQ.

Krzysinho – Złoty medalista (Fajrant Team)

Jestem bardzo zadowolony z mojego występu, udowodniłem przede wszystkim sobie, że jakąś wiedzę posiadam i mogę wygrywać biegi nie tylko przez przypadek. Teraz pozostaje podnieść umiejętności przed kolejnym sezonem. Nie daruję sobie jednak błędu w kluczu w moim drugim starcie, który odebrał mi zwycięstwo w zawodach, ale muszę to potraktować jako lekcję na przyszłość. Chciałbym pogratulować Krzysinhowi i Rudolfowi za świetną rywalizację do ostatnich literek, a reszcie zawodników za fajną walkę w zawodach. No i oczywiście podziękowania dla Plonka i Pirka za sprawne przeprowadzenie zawodów!

Delejt – Srebrny Medalista (Bad Company)

Przed zawodami stawiałem sobie za cel złoto. Patrząc na przebieg zawodów to jednak nie mogę być niezadowolony z brązu. Po tym jak w środku zawodów dostałem zadyszki, to tylko mega comeback mógł mnie uratować. I się udało. W finale dopadła zaćma więc zostałem zamieciony. Wielkie gratulacje dla Krzysinho – pojechał świetne zawody i zasłużył na laur zwycięzcy. Również wielkie gratulacje dla Delejta – udowodnił że wynik z finału IM ISQ to nie był przypadek. Mi pozostaje na pocieszenie fakt, że jako jedyny wyrwałem 3 punkty Krzysiowi

Rudolf – Brązowy Medalista (Buoni Fantasmas)

Autor: Plonek

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *