Najlepszy zawodnik quizu to za mało – podsumowanie sezonu Buoni Fantasmas

Dziś na rozkładówkę wpada 5 drużyna poprzedniego sezonu – Buoni Fantasmas, a sezon podsumuje z nami Daniel – najlepszy zawodnik quizu w zeszłym sezonie, a także trener BF, które prowadził wspólnie z Suharkiem.

Tak prezentowała się kadra piątej siły sezonu przed jego startem wg. oficjalnego skarbu kibica ISQ:

Daniel – Trener
Rudolf – Zastępca trenera

ZAWODNICY: Grigorian, hN, Jcob, Jędrek, Lirasz, Suharek, Wazzup

Była to obok RZ i BAD najmniej liczna kadra wśród quizowych drużyn. Tak ocenił to Daniel – Przed sezonem wielu zawodników mówiło mi, że chętnie powróci do ISQ, ale w roli rezerwy. Od początku zamierzenie było jednak takie, że tworzymy skład zaprzyjaźniony, który będzie odtworzeniem starego BF. To się udało, natomiast nie wszyscy mieli równy zapał do ISQ jako takiego. W lidze każdy jechał z wielką ochotą, ale już nie zawsze w turniejach. Było to jednak wpisane w ryzyko naszej koncepcji składu.

Buoni swój sezon rozpoczęli w kratkę i nie potrafili ustabilizować swojej formy. Wygrana w pierwszej kolejce nad Rycerzami Zodiaku, porażka z BAD, wygrana z CT, porażka z FT i wygrana z White Sox pokazały, że będzie to sezon walki dla drużyny prowadzonej w pierwszej części sezonu przez Daniela, a potem Suharka. Widoczny był też lekki kryzys drużyny w środkowej części sezonu. 3 porażki, remis i przełamanie w 10 kolejce, gdzie udało się wygrać w stosunku 45:44 nad drużyną White Sox. Tak nierówną formę swojej drużyny podsumował Daniel – Odczuwamy niedosyt, bo mimo wszystko chcieliśmy awansować do play-off. Zdarzały nam się przegrane jednym lub dwoma punktami. Zabrakło więc bardzo niedużo.

Ambicje to było jednak za mało, jednakże zespół ten walczył do końca. 11 kolejka przyniosła porażkę w rewanżu z Fajrant Team, a końcówka sezonu – wygrana, porażka i remis to było za mało aby awansować do fazy play off w tym sezonie. Drużyna BF zakończyła sezon na piątym miejscu tracąc 5 punktów do czwartego po fazie zasadniczej, przyszłego mistrza ISQ – Fajrant Team. Całość sezonu Daniel skwitował tak – Tak jak wspomniałem, liczyliśmy na awans. Nie udało się, odpadliśmy po rundzie zasadniczej, ale są też liczne plusy. Odkryciem sezonu był Wazzup, który zrobił wielkie postępy i jako jedna z nielicznych nowych postaci w BF dobrze wpisał się w drużynę.

Daniel który został najlepszym zawodnikiem tego sezonu, wsparcia przez cały sezon mógł oczekiwać we wspominanym Wazzupie, który został drugim najskuteczniejszym zawodnikiem swojej ekipy. Solidnie punktował również hN, jednakże z perspektywy czasu widać, że gdyby BF dysponowało jeszcze jednym zawodnikiem, mogli oni zrealizować swój cel i awansować do fazy play off.

Zapytałem Daniela o cele BF i jego własne na przyszły sezon – W nowym sezonie drużynę już w pełni poprowadzi Suharek, tak jak w końcówce tego zakończonego. O celach wypowie się więc on. Indywidualnie mam za sobą sezon życia z wygranym tytułem IM, z Kryterium Asów i z najlepszą średnią. Nie będzie łatwo to powtórzyć, ale na pewno postaram się utrzymać pozycję numer jeden.

Swoją wypowiedzią podzielił się z nami również Suharek – Za to że liga wystartowała, a BF się na nowo sformowało – sezon z pewnością na plus. Podziękowania dla Daniela że podjął się reaktywacji, bo bez niego byśmy nie wystartowali. Sportowo zakładaliśmy walkę o PO i niestety na walce się skończyło. Nie mieliśmy tak mocnego składu jak BAD i nie byliśmy tak zdeterminowani jak FT. Z DD i RS toczyliśmy wyrównane boje, ale końcówki meczów były naszą piętą achillesową. Zwłaszcza po dwumeczu z RS uszło z nas powietrze – niby byliśmy w kontakcie, ale czuliśmy że pierwsza czwórka nam odjeżdża i ciężko będzie to nadrobić. Zakończyło się na miejscu piątym i to wszystko na co było stać BF w sezonie 13. Pozytywnie zapatruję się jednak na najbliższą przyszłość zarówno Buoni Fantasmas jak i całego quizu.

Natomiast tak o przyszłym sezonie wypowiada się dla naszego portalu – nowy trener BF – Suharek – Ciężko wypowiadać się o celach na kolejny sezon, skoro jeszcze nie opadł kurz po poprzednim. Na pewno chciałbym aby BF poprawiło swoje miejsce w tabeli. Z konkretnymi prognozami należy jednak poczekać na rozpoczęcie sezonu.

Pozostaje więc życzyć drużynie wszystkiego najlepszego i powodzenia w nadchodzącym sezonie quizu!

STATYSTYKI
Buoni Fantasmas (5-2-7) 15, -60


1. Daniel, 14, 169/69, 2,449 pkt/bieg

18. Wazzup, 14, 109/67, 1,627 pkt/bieg

32. hN, 14, 100/70, 1,429 pkt/bieg

40. Rudolf, 13, 58/45, 1,289 pkt/bieg

43. Jcob, 11, 56/47, 1,191 pkt/bieg

54. Lirasz, 13, 39/43, 0,907 pkt/bieg

55. Grigorian 13, 29/38, 0,763 pkt/bieg

56. Suharek, 13, 27/36, 0,750 pkt/bieg

NK. Dżej, 2, 1/4, 0,250 pkt/bieg

Autor: Strc

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *