Koniec Ligi Miast! Włókniarz Częstochowa z mistrzostwem

Ostatnie tygodnie to nie tylko lato w pełni, ale także rywalizacja w Lidze Miast Internet Speedway Quiz. Do walki o tytuł najlepszej „miejskiej” drużyny przystąpiło dziesięć drużyn. Choć nie wszystko przebiegło zgodnie z planem i terminarzem, to jednak rozgrywki udało się szczęśliwie zakończyć.

Liga Miast ISQ zakończyła się triumfem Włókniarza Częstochowa. Drużyna ta wygrała osiem z dziewięciu meczów, a w jednym zremisowała. Dorobek ten dał częstochowianom pierwszy w historii tytuł mistrzowski w LM. Spora w tym zasługa liderów: Malaka oraz Witka.

– Rozgrywki Ligi Miast traktowałem treningowo i bez napinki. Podejście to udzieliło się chyba nam wszystkim w drużynie. Wiadomo, że przy takiej formie Malaka zadanie było łatwiejsze, bo on robił niemalże połowę punktów drużyny. Cieszę się z mistrzostwa, a to podejście muszę zastosować też w ligowych rozgrywkach – powiedział Witek.

Na drugim miejscu finiszowała ekipa Krosna, która tylko raz przegrała: właśnie z Włókniarzem. Trzeci był Motor Lublin. Zespół ten jako jedyny urwał punkty częstochowianom.

Trzeba przyznać, że same rozgrywki Ligi Miast zakończyły się sukcesem, choć problemów było sporo – zwłaszcza z terminowym rozgrywaniem meczów i brakiem sędziów – to jednak liczyła się zabawa. Teraz pozostaje nam z niecierpliwością czekać na finał Indywidualnych Mistrzostw Ligi Miast oraz ligowe rozgrywki sezonu 14.

Start a Conversation