**ISQ WYWIAD: 15 pytań do Sasli**

Kolejnym uczestnikiem naszego cyklu jest Sasla, zawodnik Fajrant Team, który zechciał odpowiedzieć na nasze 15 pytań.

 1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z Internet Speedway Quiz?
 • Było to pomiędzy rokiem 2020, a 2021. Na którymś z portali branżowych czyt. Żużlowych, pojawiła się informacja o reaktywacji quizu. Zarejestrowałem się na forum, poczekałem na aktywację konta. Po jakimś czasie ogłosiłem, że poszukuję zespołu. Dostałem wiadomość od Plonka z propozycją startów i tak się stałem quizowiczem. Niestety nie miałem okazji grać przed przerwą, wprawdzie miałem świadomość istnienia gry to po prostu nie było czasu aby się zainteresować rozgrywką.
 1. Jaki był Twój pierwszy klub w głównej lidze ISQ i jak wspominasz tamte początki?
 • Pierwszym było (i w sumie nadal jest) Fajrant Team. Najpierw starty w lidze rezerw gdzie pomimo niemrawego początku z czasem było coraz lepiej, a później debiut w właściwej lidze w ostatniej kolejce rundy zasadniczej przeciwko Red Sox. Pomimo olbrzymiego stresu zdobyłem 5+2 w 5 startach zatem występ był całkiem przyzwoity, a moja drużyna wygrała mecz. Ostatecznie Fajrant Team w moim pierwszym sezonie zdobył mistrzostwo ISQ.
 1. Czy masz jakieś konkretne cele w swojej karierze w ISQ?
 • Nie stawiam sobie celów dalekosiężnych. Aktualnie moim celem jest poprawa tegorocznych wyników, które są po prostu słabe. O ile w zawodach indywidualnych udało się awansować do finału IM, to w lidze czegoś brakuje. Mam nadzieję, że w dalszej części sezonu będzie po prostu lepiej.
 1. Który moment w Twojej dotychczasowej karierze uważasz za najbardziej ekscytujący?
 • Debiut w lidze przeciwko Red Sox. Pierwsze pytanie było o zagraniczną legendę zespołu z Opola – Seana Wilsona. Pamiętam, ze wygraliśmy ten bieg w stosunku 5:1 a ja zająłem drugie miejsce. Jak już wspomniałem, przed samym meczem byłem zestresowany to jednak wraz z uznaniem odpowiedzi za prawidłową uspokoiłem się. Później ponownie wraz kolegą z zespołu wygraliśmy bieg 5:1. Ostatecznie zdobyłem 5+2, co jak na debiutanta nie było raczej złym występem.
 1. Jaki jest Twój największy sukces w quizowej karierze?
 • Indywidualnie – wygrany Złoty Kask w sezonie 14, jako zawodnik niezapomnianej drugoligowej drużyny Wigry Suwałki. Drużynowo z kolei trzy mistrzostwa ligi z Fajrant Team.
 1. Jakie wyzwania napotykasz podczas rywalizacji w Internet Speedway Quiz?
 • Pytania dotyczące okresów w historii żużla, z których po prostu jestem słaby. Jest wielu zawodników, turniejów, drużyn które są dla mnie zagadką. Powinienem nad tym pracować i tyle.
 1. Czy istnieje jakiś zawodnik w ISQ, który dla Ciebie jest wzorem do naśladowania?
 • Myślę, że tutaj nie muszę daleko szukać. Zawodnicy Fajrant Team – Cysu, Vanpraag, Paboł a także Plonek czy LyderKKZ. Ich wiedza jest dla mnie nie do osiągnięcia. Każdy ma swoją specjalność w której czują się najlepiej a ja ich obserwuję aby być coraz lepszym.
 1. Jakie aspekty quizu najbardziej Cię fascynują i dlaczego?
 • Możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w quizie. Quiz to także szansa na poszerzenie swojej wiedzy, zwłaszcza gdy w zawodach indywidualnych mam przeciwko sobie Daniela, Vanpraaga, Falangę, Jessupa czy Cysa. Udzielane przez nich odpowiedzi staram się zapamiętywać, aby móc ewentualnie wykorzystać w przyszłości gdy pojawi się pytanie o to samo zagadnienie.
 1. Czy udział w ISQ wpłynął w jakiś sposób na Twoją wiedzę?
 • Myślę, że tak. Zdobyłem wiedzę o wielu zawodnikach, turniejach. Do tego niezliczone ciekawostki dotyczące czarnego sportu.
 1. Opisz krótko swoją strategię przygotowań do zawodów w ISQ.
 • Staram się czytać różne źródła obejmujące wyniki z zawodów. Do tego przed samymi zawodami słucham muzyki, tak aby pozbyć się niepotrzebnych emocji zupełnie niezwiązanych z quizem.
 1. Gdzie widzisz siebie w kolejnym sezonie w świecie Internet Speedway Quiz?
 • Mam nadzieję, że nadal w Fajrant Team i na wyższej pozycji w tabeli indywidualnych rozgrywek.
 1. Co uważasz za najbardziej nietypowe pytanie, jakie kiedykolwiek pojawiło się w ISQ?
 • Ciężko mi sobie przypomnieć wszystkie pytania które widziałem. Aczkolwiek najbardziej zaskoczyło mnie o żużel w Japonii podczas którychś z zeszłorocznych zawodów oficjalnych. Oczywiście, żaden z zawodników nie udzielił prawidłowej odpowiedzi, mimo rozmaitych prób „strzelenia” w imię i nazwisko bohatera.
 1. Czy uczestniczenie w ISQ wpłynęło na Twoją codzienną rutynę?
 • Inaczej patrzę na sport żużlowy. Wcześniej głównie zwracałem uwagę na sport pod względem kibicowskim, obecnie większą rolę przykładam do statystyk oraz historii co jest ważne w quizie.
 1. Czy są jakieś zmiany, jakie chciałbyś wprowadzić w formule ISQ?
 • Myślę, że skupiłbym się nad lepszym doborem pytań na poszczególne zawody, bowiem jest zbyt duża dysproporcja w ich trudności w poszczególnych zestawach. Wydaje mi się, że poziom pytań na zawody ligowe powinien być bardziej wyrównany, zaś trudniejsze zagadnienia powinny być poruszane w IM ISQ tak aby wyłonić najlepszych.
 1. Jakie rady miałbyś dla nowych zawodników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ISQ?
 • W sumie sam niedawno debiutowałem, ale mogę dać jedną zasadniczą radę – nie załamywać się po pierwszych niepowodzeniach. Starać się, aby następny występ był już lepszy. Wydaje mi się, że dostęp do wiedzy jest obecnie łatwiejszy niż w czasach gdy quiz powstawał. Jest coraz więcej archiwalnych spotkań na You Tube. Też strony obejmujące archiwalne wyniki obejmują większą ilość danych. Trzeba próbować małymi krokami i tyle.