Dobre Duszki. Marzenia o zdetronizowaniu mistrzów. Muszą poprawić koncentrację (podsumowanie)

Dobre Duszki zajmują drugą lokatę w ligowej tabeli, a na swoim koncie zapisały 11 punktów. Byli blisko pokonania Bad Company, ale w decydujących momentach zabrakło koncentracji. W pozostałych meczach – nie licząc starcia z Red Sox – byli poza zasięgiem przeciwników.

Lider – Kasper

Jeden z czołowych quizowiczów. W statystykach zajmuje trzecią lokatę i wyraźnie ustępuje Danielowi oraz Paweuowi. Sprowadzenie Kaspera przed sezonem było strzałem w dziesiątkę. Może on liczyć na wsparcie pozostałych zawodników i tak zbudowana drużyna może zdetronizować Bad Company.

Najlepszy mecz – wygrana z Buoni Fantasmas

Dobre Duszki wygrały pięć ligowych spotkań, ale najwięcej dobrego o tej drużynie można powiedzieć po derbowym starciu z Buoni Fantasmas. DD wygrało wtedy 51:39. W tamtym spotkaniu w zespole Duszków nie było żadnego słabego punktu. Każdy punktował, a biorąc pod uwagę dwójki z bonusem, to każdy zawodnik wygrał bieg. Pozazdrościć.

Wpadka – remis z Red Sox

Trudno mówić o wpadce, ale jednak strata punktów boli. Zwłaszcza po tak dramatycznym meczu, do rozstrzygnięcia którego niezbędne było trzykrotne rozegranie piętnastego biegu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Co muszą poprawić?

Z pozoru Dobre Duszki nie muszą poprawiać nic. Kluczem jest koncentracja, co pokazał zwłaszcza mecz z Bad Company, w którym Duszki prowadziły po dwunastu biegach 37:35, a ostatnie wyścigi przegrały 3:15 i zaliczyły jedyną porażkę w sezonie.

Opinia trenera

Pierwszą rundę w naszym wykonaniu trzeba ocenić jako dobrą, mam wrażenie, że niektórzy przeciwnicy nas zlekceważyli. Przed sezonem w wypowiedziach niewielu stawiało nas jako tych, którzy mogą liczyć się w walce o podium. Cieszę się przede wszystkim z frekwencji jaką mam, praktycznie cały czas miałem do dyspozycji ośmiu zawodników. Szkoda, że obowiązki zawodowe nie pozwoliły na jazdę Brindelowi, chociaż liczę, że w trakcie trwania sezonu może się to jeszcze zmienić. Chciałbym pozyskać jeszcze jednego zawodnika, który byłby bardzo dużym wzmocnieniem, niestety na razie pojawia się tylko czasem na treningach, a jazdy w lidze odmawia. Co mogło pójść lepiej? Na pewno nie możemy narzekać na dorobek punktowy po pierwszej rundzie, jednak mam maly niedosyt po meczu z RS, mecz był pełen dramaturgii i ostatecznie zakończył się remisem. BAD z kolei zdeklasowali nas w wyścigach nominowanych, być może źle rozplanowalem wtedy pary. Chcielibyśmy zakończyć sezon zasadniczy w pierwszej dwójce i o to będziemy walczyć. Plan minimum dla zespołu to z kolei wejście utrzymanie miejsca w pierwszej czwórce. Liczę też, że w rewanżowej serii spotkań będzie dalej takim monolitem jak teraz. Każdy z zawodników przyczynił się do naszych wygranych, świetne wejście w sezon zaliczył mmmaciekk, trójki zdobywal Cinek, podwójne zwycięstwa dowoziła nasza eksportowa para Kasper- Wojtas, równo i niezawodnie spisywał sie Malak, była też dwójka z bonusem w debiucie Eryka i doskonały mecz z CT Magika. To wszystko złożyło się na nasze zwycięstwa, zazwyczaj minimalne, ale jednak zwycięstwa

Lowigus (trener Dobrych Duszków)

Statystyki

3. Kasper – 2,200 (72+5/35)
12. Malak – 1,941 (62+4/34)
21. Lowigus – 1,815 (47+2/27)
29. Wojtas – 1,679 (38+9/28)
33. Cinek – 1,514 (47+6/35)
37. Magik – 1,381 (28+1/21)
45. mmmaciek – 1,222 (29+4/27)
NKL. Eryk – 3,000 (2+1/1)

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *