IBQ – to nie nowa federacja. Quizowicze sprawdzą wiedzę o boksie

14 stycznia o godzinie 20:45 rozpocznie się I turniej pięściarski ISQ o „Złotą Rękawicę”! Jego organizatorem jest Wazzup, fan boksu. Quizowicze już skakali na narciarskich skoczniach, a teraz sprawdzą swoją wiedzę o boksie, głównie w zawodowym wydaniu.

– Pomysł zrodził się tak po prostu. Obserwowałem, że sporo w ostatnim czasie turniejów towarzyskich organizowanych na forum, niekoniecznie stricte żużlowych. Paweu z Danielem organizowali turniej o skokach narciarskich, Rudolf pytał, co prawda o żużel, ale w krajach egzotycznych. Stwierdziłem, że może fajną i ciekawą alternatywą będzie popytać o boks – powiedział nam Wazzup.

Sam kiedyś miał sporo do czynienia z boksem. – Tak, kiedyś trochę trenowałem. To było bardziej rekreacyjnie, gdyż zacząłem zbyt późno, by myśleć o czymś więcej. Bardziej chodziło, by podtrzymać kondycję i dobrą witalność. Boksem zainteresowałem się tak naprawdę w 2008 roku. Od tamtego czasu staram się śledzić co się dzieje w świecie, lecz miałem kilka, może nie przerw, ale momentów, gdy nie śledziłem tego zbyt dokładnie – dodał.

Przyznał, że miał problem z tym, żeby na żywo w telewizji oglądać najciekawsze walki, ale mimo to boks jest jego pasją. – Największe walki odbywają się zazwyczaj w Ameryce ich czasu lokalnego, a u nas jest to wczesny ranek. Wstawanie na walki nigdy mi nie wychodziło, więc musiałem na nie po prostu czekać. Nie zawsze się udawało i trzeba było później szukać powtórek. Niemniej bardzo lubię i szanuję ten sport. Zawsze przekonuję ludzi, że boks to nie tylko mordobicie, ale też sztuka. Walka z samym sobą, ze swoimi słabościami, czyli tak jak u każdego z nas w codziennym życiu – stwierdził.

Przy okazji publikacji tego materiału Wazzup wygrał zakład ze swoją dziewczyną. Gratulujemy i życzymy wszystkim udanego turnieju o Złotą Rękawicę.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *