Dobry wynik hN-a to zasługa m.in. dobrego researchu

Torunianin hN triumfował w pierwszej edycji zmagań Internet Speedway Quiz, w której tematem przewodnim był speedway w kobiecym wydaniu. Zawodnik Buoni Fantasmas nie ukrywa, że jednym z kluczy do sukcesu był przeprowadzony przed turniejem research.

Zawody o tematyce kobiecego speedwaya były pierwszym tego typu wydarzeniem w ISQ, a przynajmniej po jego reaktywacji. Inicjatorem był Cinek, a swoją cegiełkę do turnieju dołożył również Matic. Co o pomyśle na tego typu turniej sądzi jego zwycięzca? – Moim zdaniem świetny, dlatego jak tylko zobaczyłem, że są wolne miejsca, od razu się zapisałem. Obecny sezon Internet Speedway Quiz obfituje w zawody tematyczne, które są odskocznią od „uniwersalności” ligi czy zawodów oficjalnych. Mam nadzieję, że nadal w społeczności będą pojawiały się takie pomysły, bo poszerzają one wiedze w kierunkach, o których wcześniej bym nawet nie pomyślał.

Poziom pytań w środowy wieczór był zróżnicowany. Gracze musieli odpowiedzieć m.in. na pytania, kogo w swoim zespole miał w latach 20. Johnnie Hoskins, która kobieta ściga się w ice speedwayu, a także o polskie „rodzynki” – Weronikę Burlagę, Monikę Nietykszę czy Wiktorię Garbowską. – Poziom pytań był bardzo dobry. Jak na mój gust trochę za dużo mieszania z kluczami – nie jestem zwolennikiem podawania dwóch danych, które są ze sobą związane tylko konkretnym wydarzeniem wspomnianym w pytaniu. Reszta zaplecza turnieju była świetna i mocno zaskakująca, gdzie wydawałoby się tak oczywista odpowiedź jak „Mauger” pada po 30 kilku sekundach.

Organizator zmagań chce iść śladem mk, który zorganizował już dwie i zapowiedział trzecią edycję zmagań z wiedzy o ice speedwayu. Zawodnika Buoni Fantasmas zapytaliśmy, czy w kolejnych zawodach zakres pytań powinien być rozbudowany np. o sędziny, albo jeszcze jakąś inną „kategorię” pań? – Szczerze – w lidze do tej pory na pytaniach okołożużlowych wyłapałem same śliwki, nie jestem więc zwolennikiem pytania o osoby, które pracują przy żużlu. Wiem z własnego doświadczenia, że nazwiska pracowników klubu często są tajemnicą dla przeciętnego kibica i to chyba już za duża specjalizacja. Ale zawsze jest to jakaś nisza na turniej towarzyski, więc po prostu się nie zgłoszę.

Reprezentant BF środowy turniej rozpoczął od dwóch dwójek – przegrał z Artasem oraz Bilim. W drugiej części zawodów był już jednak niepokonany i zgarnął pewne zwycięstwo z dorobkiem trzynastu punktów. Tak dobra postawa to przypadek czy faktycznie tak dobrze orientuje się w temacie kobiet na żużlu? – Przez specjalizację było sporo łatwiej, ale dobry wynik to zasługa równie dobrego researchu przed turniejem – dlatego też bardzo podoba mi się idea takich zawodów.

Torunianin błysnął m.in. w pytaniu dotyczącym Teagan Padler. Australijka jako juniorka była pierwszą kobietą, która zdobyła „Srebrny Kask” na obiekcie „Sidewinders”. I to właśnie nazwy tych zawodów tyczyło się pytanie. – Z tą szybkością bym nie przesadzał. Raczej Rudolf, który odpowiedział pierwszy (zawodnik odpowiedział „Złoty Kask – dop. red.) podsunął mi na tacy dobrą odpowiedź, bo kilka godzin wcześniej czytałem o tym turnieju. Zresztą po przeczytaniu pytania szukałem w pamięci specyficznej nazwy zawodów, a faktycznie a artykule była wzmianka o tym, że to odpowiednik naszego „Srebrnego Kasku” – tryby zaskoczyły i zgarnąłem trzy oczka.

Na co dzień w meczach ligowych nie mamy styczności z kobietami, które jeździły lub jeżdżą na żużlu. Czy zdaniem hN-a taka kategoria pytań na meczu ligowym byłaby uatrakcyjnieniem rozgrywek, czy jednak słusznie, że kobiety „nie mają wstępu” na tory ISQ? – Zdecydowanie nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Zresztą pytania o kobiety na czarnym torze pojawiają się wcale nierzadko, bo swym poziomem trudności wpasowują się w obecny bardzo wysoki poziom quizu. Natomiast faktycznie nawet interesując się na co dzień żużlem – można nic nie wiedzieć o przedstawicielkach płci pięknej na torze, bo jest ich bardzo mało i nie startują w zawodach ligowych. Zresztą ogólnie w motorsporcie pań jest bardzo mało. Interesuję się mocno również MotoGP i tam w ostatnich latach pojawiły się też tylko kilka pań.

Autor: Cinek

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *