W czwartek poznamy najlepszego juniora ISQ. Liczymy na debiutantów

Już w czwartkowy wieczór dowiemy się, kto zostanie najlepszym juniorem sezonu ’13 w Internet Speedway Quizie. Rozgrywka młodzieżowców – jak przystało na sezon po Reaktywacji – będzie specyficzna; powalczą ze sobą zawodnicy, których debiuty w Quizie dzieli… prawie dekada. Rywalizacja zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Przed sezonem Daniel zorganizował nieoficjalne Trofeum Debiutantów, które kompletnie zdominował Frano (White Sox). Na podium stanął również Muchenzior (Red Sox). Na powtórzenie tego sukcesu liczą szczególnie „Białe Skarpetki”, gdyż ich gracz, obok Krzysinha (Fajrant Team), był najbardziej wyróżniającym się nowicjuszem w lidze. Ich średnie bez bonusów stanęły na: 1.104 (Frano) i 1.310 (nkl) reprezentanta złotych medalistów DMP.

Wśród zdecydowanych faworytów nie sposób nie wymienić nicków, które w ISQ pojawiły się już przed Wielką Pauzą. Przyjrzyjmy się krótko ich sylwetkom:

Rudolf (Buoni Fantasmas, 1.289) – niezwykle zaangażowany w życie naszej zabawy, do Zarządu włączony już przed upadkiem czatów. Gorzowianin, mieszkający na stałe w „Mieście Noży i Maczet”, stanie przed szansą na sięgnięcie po swój najważniejszy, indywidualny laur. Miłośnik zawiłych pytań, obfitujących w pozażużlowe ciekawostki i jeźdźców z egzotycznych dla speedwaya krajów.

Delejt (BAD Company, 1.433) – Anioł na emigracji. Wspaniały spisowicz, który czujnością i koncentracją w czasie biegów potrafi wyszarpywać trójki. Był największą sensacją finału indywidualnego czempionatu seniorów, gdzie otarł się o podium. Czy sprawi kolejnego psikusa i poprawi tę pozycję w Prima Aprilis?

mmmaciek (Dobre Duszki, 1.123) – Pan Dzienniarz z „Jedenastki”. Aktualnie walczy ze swym zespołem o brąz DMP, bardzo liczy na jego punkty trener Lowigus. Jeżeli będzie uważał na błędy w kluczach, powinien być niebezpieczny dla każdego młodzieżowca. Być może i tym razem wylosuje numery startowe? Musi dźwigać na barkach coraz większe oczekiwania.

Poza wymienionymi, języczkami u wagi będą najbardziej tajemniczy uczestnicy: fajrant emilheski24, znany głównie ze świetnego (3×3) występu w Lidze Rezerw oraz wolny strzelec, ŁukaszWroński, który zadebiutował podczas wspaniale promującego Quiz turnieju GuruStats i którego szybkie palce zdumiewają nawet zaprawionych w bojach spisywaczy.

Skąd wziął się pomysł na cykl zawodów aktywizujących juniorów, jak wyglądają przygotowania do nich i jakie odczucia przed finałem ma jeden z organizatorów?

– Pomysłodawcą jest Plonek, ja niestety nie mam tak genialnych pomysłów – mówi specjalnie dla Państwa Magik. – Zgłosiłem się do pomocy dlatego, że poprzednia jego inicjatywa z GP wypaliła, więc pomyślałem: „a czemu by nie pomóc”. Liczę na dobrą frekwencję, udane zawody oraz kilku nowych graczy. Myślę, że takie zawody pomogą też tym, którzy są tu od niedawna podjąć decyzję o zostaniu z nami dłużej. Przygotowania praktycznie zakończone, czekamy już tylko na juniorów i trenerów w czwartek, a po świętach w wtorek i czwartek – dodał.

We wtorek wylosowano listę startową IMJ:

1. Misiowy
2. Delejt
3. Raspadori
4. Rudolf
5. Sasla
6. Bejot
7. Eryk
8. Mmmaciek
9. Grigorian
10. Muchenzior
11. Lawrence
12. Frano
13. Farmer
14. Emilheski24
15. Krzysinho
16. Delf84
r1. ŁukaszWroński

Zawody odbędą 1 kwietnia o godzinie 21:00 na czacie Głównym.

Autor: Pirek

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *