Citas zakończył karierę. Quizowicze nie wierzą w jego pożegnanie z ISQ


Sam zainteresowany ogłosił to wydarzenie już jakiś czas wcześniej, a termin imprezy przypadł na przerwę międzysezonową. Turniej przebiegał w dobrej atmosferze, a obsadę, która nieco różniła się od tej pierwotnie zaplanowanej uzupełnili quizowicze, którzy wciąż niesieni na fali dobrej zajawki, uczestniczą w każdym możliwym wydarzenu związanym z ISQ. Citas był bez wątpienia postacią na swój sposób barwną,o czym można było przekonać się na przestrzeni wielu lat rozgrywania ISQ. Po zakończonym turnieju jego uczestnicy zostali poproszeni o podsumowanie imprezy jak i jego beneficjenta.

Aszotek (Champions Team) – 11 pkt (1,3,3,3,1)+3
To były wspaniałe zawody i nie piszę tego tylko dlatego, że wygrałem. Widać było, że Citas jest nietuzinkową postacią i jest darzony w naszej małej społeczności quizowej dużym szacunkiem. Cieszę się, że tyle osób chciało go pożegnać, mimo trwającej przerwy międzysezonowej, gdzie z frekwencją bywa obecnie różnie. Byliśmy więc świadkami naprawdę fajnych i ciekawych zawodów. Przede wszystkim – urozmaiconych. Jeśli chodzi o mnie, to cały sezon miałem fatalny, ale tutaj udało się wygrać – można powiedzieć, że z uwagi na tyle lat znajomości i sympatii, były to dla mnie najważniejsze zawody w sezonie. Byłem tak zmotywowany, że jakimś cudem wygrałem bieg barażowy z Kasperem na pytaniu typowo żużlowym. Chciałbym po tym wszystkim zaznaczyć jednak jedną rzecz – mam nadzieję, że nie wygrałem, mimo wszystko, turnieju pożegnalnego Citasa.

Kasper (Dobre Duszki) 11 pkt (3,2,3,1,2)+2
To był bardzo fajny turniej, w doborowym towarzystwie i świetnej atmosferze. Cieszę się z zajętego drugiego miejsca, choć mało brakło do zwycięstwa. Gratulacje dla Aszotka. Bardzo żałuję, że Citas zamierza powiesić kevlar na kołku. Znamy się w zasadzie od początku naszych startów. Mateusz to ciekawa osobowość i sympatyczny kolega. Będzie go tu brakowało. Po cichu liczę jednak, że jego decyzja nie jest ostateczna i skusi się jeszcze na powrót.

Witek (Red Sox) 10 pkt (2,3,2,3,0)
To był zaszczyt startować w turnieju pożegnalnym Citasa, ale także w jednej drużynie z nim. To co prawda było dawno temu, ale Citas zapisał się w historii Red Sox. Wywalczył z klubem awans do I ligi, a potem zdobył srebrny medal. Znamy się osobiście i to jeden z najinteligentniejszych ludzi w ISQ. Chciałem go godnie pożegnać i udało się stanąć na podium. Szkoda tej ostatniej serii, bo zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki, ale o grudziądzkim żużlu wiem tyle, że jest. Mogłem jednak skojarzyć pierwszego idola Citasa. No trudno, było fajnie. Będziemy tęsknić.

Paboł (Fajrant Team) 9 pkt (3,0,3,0,3)
Cieszę się, że mogłem wziąć udział w tym turnieju i reprezentować FT. Turniej w bardzo przyjemnej atmosferze. Szkoda, że z takiej okazji, nie mniej jednak ISQ to tylko malutki wycinek z życia każdego z nas i ja z tej okazji życzę Citasowi samych sukcesów na pozostałych wycinkach!

PeeR (Champions Team) 8 pkt (0,2,2,2,2)
Dzięki za bardzo fajny turniej z ciekawymi pytaniami i dobrą atmosferą. Tak jak większość wypowiadających się na forum myślę, że tak czy siak jeszcze się będziemy tu i ówdzie słyszeć i widywać, także do zobaczenia 🙂

Igła (Champions Team) 8 pkt (3,2,2,1,0)
Mam dosyć ambiwalentne odczucia co do turnieju. Cieszę się, że mogłem w nim pojechać, jednocześnie żałując, że w ogóle się on odbywa. Citas to legenda CT, synek o super poczuciu humoru z którym można pogadać o wszystkim. Dlatego na szczęście idzie tylko na pół emeryturę czyli będzie robił wszystko oprócz pisania nołnejmów żużlowych jako ostatni po ludziach, którym musi się w życiu ogromnie nudzić jeżeli takich zawodników skądś wyciągnęli i się ich nauczyli 😛

Osobiście ogromnie żałuje literówek w ostatnim starcie, bo mógłbym powalczyć o wygraną, która zdecydowanie była by najcenniejszym skalpem mojej kariery 🙂

hN (Buoni Fantasmas) 8 pkt (3,1,1,0,3)
Smutna okazja, wesoły turniej. O ile nie było nam czasami po drodze to Citas zawsze był barwną postacią w ISQ, a i trochę historii poza quizem mamy wspólnej. Wirtualnie się postrzelaliśmy w Enemy Territory, gdzieś tam jeszcze się „przecięliśmy” ale nie bardzo pamiętam o co chodziło, może kiedyś uda się spotkać i coś razem dziabnąć, kto wie. No i wiem co znaczy sławne „ssp” 😉

PS. Czy Marc już oddał pieniądze?

Eric (Champions Team) 8 pkt (2,3,0,3,0)
Dzięki Citas za bardzo fajny turniej, fajnie było wszystko zorganizowane, było zabawnie, ciekawie – tak jak miało być:) Dzięki za wszystkie lata spędzone na torach ISQ, w ostatnim sezonie całkiem dużo udało nam się pośmigać razem w parze i mimo sceptycyzmu kilku osób, bardzo duży procent biegów powygrywaliśmy, także za to jeszcze raz piona:D znamy się świetnie od wielu lat, wiec wiadomo nadal pozostajemy w kontakcie:) pozdro!

Slayu (White Sox) 6 pkt (2,0,2,0,2)
Świetny turniej, przykra okazja. Cieszę się z tego, że byłem na turnieju pożegnalnym takiej legendy jak Citas. Mega szkoda, że ktoś taki zjeżdża z wirtualnych torów, ale życie toczy się swoim tempem i każdy musi podjąć wybory. Nie przejmowałem się dzisiaj wynikiem indywidualnym, byłem tutaj bardziej dla atmosfery i samej obecności. Citas to wiadomo, legenda CT, jednak dla mnie najmocniej jest zapamiętany z mojego macierzystego klubu – DeGeneration X na zawsze w serduszku!

Autor: Levis

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *