Sezon pod znakiem kratki – podsumowanie sezonu White Sox

Po chwilowej przerwie wracamy pełną parą do podsumowań sezonów każdej z drużyn. Dziś przedstawimy sezon drużyny White Sox, która zakończyła z dorobkiem 9 punktów na równi z wcześniej omawianą już drużyną Rycerzy Zodiaku.

Jak dobrze wiemy w ostatnich dniach doszło w drużynie do pewnych zmian i kandydujący na członka zarządu Slayu został trenerem WS, natomiast dotychczasowy trener – Pirek został II trenerem i to właśnie z nowym coachem WS podsumujemy sezon. Tak prezentowała się kadra White Sox według oficjalnego skarbu kibica:

TRENER – Pirek

ZASTĘPCA – Slayu

ZAWODNICY – Artas, Bejot, Bili, DoCKM, Faraon, Frano, Koras, LyderKKŻ, mk, Surtees, Rune

Tak o nowej kadrze wypowiada się Slayu – “Pirkowi przed sezonem udało się skompletować solidną, wyrównaną i zżytą już z White Sox kadrę. Od samego początku upatrywaliśmy lidera w osobie Biliego, wiedzieliśmy też, że takich zawodników jak Lyder,Artas czy mk stać na naprawdę dobre wyniki. Opłaciło się stawiać na Frano, który z biegiem sezonu odpłacił nam się coraz lepszymi wynikami, dobrze zagrała również para stworzona przez Biliego i moją osobę, a dodatkowo ważne punkty potrafili dorzucać koras czy surtees na początku sezonu. Nie mieliśmy jasno określonych celi  czy planów – chcieliśmy po prostu dobrze bawić się quizem, choć gdzieś z tyłu głowy pojawiały się te myśli o play-offach.”

Sezon White Sox nie do końca rozpoczęli po swojej myśli. Dwie porażki z drużynami DD i RZ sprawiały wrażenie, że i trzecia kolejka sezonu przyniesie podobny wynik. Tak się jednak nie wydarzyło i drużyna Red Sox została pokonana przez “białych skarpetkowych braci” 46:44. Forma drużyny jednak wciąż była daleka od wymarzonej i same skarpetki jechały dość w kratkę.

Po wygranej z Red Sox przyszły dwie kolejne porażki, przerwane wygraną w VI kolejce z Champions Team. Po tym wydarzeniu znów dała o sobie znać kratkowa forma WS. Dwie porażki ligowe z rzędu znów zostały przerwane wygraną w meczu z Champions Team. Kolejne mecze ligowe przyniosły trzy kolejne porażki z rzędu w meczach – odpowiednio z BF, Badami oraz drużyną Czerwonych Skarpetek, która odbiła sobie porażkę z III kolejki sezonu. Sam sezon drużyna WS zakończyła wygraną z RZ by w ostatniej kolejce przegrać z drużyną Dobrych Duszków. O całokształt sezonu zapytaliśmy trenera WS:

“Słodko-gorzki – myślę, że to określenie najlepiej podsumowiwuje nasz sezon. Mieliśmy swoje momenty glorii jak oba wysokie zwycięstwa z CT czy niezwykle prestiżowa wygrana w derbach z RS, ale były też te momenty ciężkie jak ta absurdalna porażka z BF czy wysokie przegrane z TL i FT. Przez cały sezon przyświecało nam jednak to, że najważniejsza jest atmosfera i klimat w drużynie i na tym polu osiągnęliśmy z Pirkiem pełen sukces. Fajnie też było na osłodę dorzucić na sam koniec srebro MPK, to też troszkę podbudowało nasze morale. Mogło być lepiej, ale mogło być też gorzej.”

Drużyna White Sox duże oparcie znalazła w Bilim, który został 4 najlepszym pod względem średniej zawodnikiem ligi. Swoje cenne punkty przez cały sezon dorzucali także LyderKKŻ czy też Artas, jednakże zawsze czegoś brakowało w drużynie “Białych Skarpetek” do osiągnięcia sukcesu. Z perspektywy czasu można jednak śmiało stwierdzić, że sezon w ich wykonaniu był naprawdę solidny, a gdyby udało się ustabilizować formę na pewno drużyna walczyła by o więcej. Co w przyszłym sezonie planuje White Sox z nowym trenerem na czele? “Nasze plany się nie zmieniają – nadal chcemy się bawić quizem, nadal chcemy po prostu robić swoje w doskonałej atmosferze. To jest moim zdaniem klucz do wszystkiego, gdy chłopaki sami z siebie chcą wykrzesać z siebie wszystko bo właśnie ten „team spirit” w nich to wyzwala. Oczywiście spoglądamy gdzieś w kierunku TOP4, mamy świadomość, że ta drużyna jest mocna i stać nas na play-offy, jednak nie nakładamy na siebie zbędnej presji. My wszystko możemy, ale nic nie musimy.” – zakończył Slayu.

STATYSTYKI

White Sox (4-0-10) 8, -65

4. Bili 14, 133/66, 2,015 pkt/bieg

21. LyderKKŻ 14, 96/63, 1,524 pkt/bieg

22. Artas 13, 91/60, 1,517 pkt/bieg

27. Slayu 12, 78/53, 1,472 pkt/bieg

38. mk, 13, 84/62, 1,355 pkt/bieg

49. Frano 14, 53/48, 1,104 pkt/bieg

NK. surtees, 2, 14/9, 1,556 pkt/bieg

NK. Pirek 8, 26/23, 1,130 pkt/bieg

NK. Koras 8, 14/20, 0,700 pkt/bieg

NK. Faraon 3, 3/9, 0,333 pkt/bieg

NK. Rune 2, 0/2, 0,000 pkt/bieg


Bezpośrednio na koniec rozmowy zapytałem nowego trenera WS o to jaką wizję klubu będzie realizował po przejęciu już oficjalnie drużyny – “Cele i założenia White Sox nie ulegają zmianie. Od samego początku stawialiśmy z Pirkiem na atmosferę w drużynie, nacisk na dobrą zabawę i budowanie wyników w ten sposób. Wiadomo – chcielibyśmy, żeby ten sezon był lepszy od poprzedniego, w wielu spotkaniach zabrakło nam niuansów żeby wyniki były lepsze. W tym roku chcielibyśmy to wyeliminować, każdy będzie już trochę bardziej objeżdżony, rdza na dobre zniknie i głęboko wierzę w tych chłopaków, że zaskoczymy jeszcze nie jednego człowieka z naszymi wynikami. Mamy swoje ambicje, każdy z nas wie na co stać tą drużynę, ale nie nakładamy na siebie żadnej presji – jako trener wierzę, że zachowanie aktualnego klimatu White Sox jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla naszego klubu.”

Autor: Strc

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *