Liczyłem, że się uda z reaktywacją ISQ – rozmowa z sir_FoXem, byłym trenerem Speedway Friends, czterokrotnym zwycięzcą Ligi ISQ.

Internet Speedway Quiz bez tego człowiek, nie byłby tą samą rywalizacją. sir_FoX. Legendarny zawodnik i trener Speedway Friends, z którą wygrał aż cztery tytuły DMP ISQ, opowiada nam o swoich przeżyciach przed startem sezonu 13.

Sir Fox. Powiedz nam, czy brakowało Ci ISQ? Przerwa wyniosła osiem lat. Nie możesz doczekać się startu ligi?

Szczerze – jestem bardziej podekscytowany niż myślałem, kibicowałem reaktywacji od pierwszych postów na facebookowej grupie mówiących o próbie wskrzeszenia chata. Sam nie miałem zamiaru wracać „aktywnie” (nie ten poziom ? ), ale bardzo się cieszę, że tyle „znajomych” nicków widzę w składach i mam zamiar obejrzeć kilka meczów.

Tak z ręką na sercu, wierzyłeś, że ISQ jeszcze kiedykolwiek wróci?

Po początkowym „ruchu” i pierwszych zawodach i zbiórkach liczyłem, że się uda. Miałem chwilę zwątpienia pod koniec Ligi Miast z uwagi też na sytuację „pandemiczną” i związany z tym ogólny, zmniejszony zapał do działania w narodzie. Natomiast wielki szacun dla nowych „władz ligi” za to, że zapał nie wygasł i się udało.

Jedna liga, osiem drużyn. Nie pojawił się żaden nowy zespół. Którejś drużyny szczególnie Ci brak w tym zestawieniu?

Dobre pytanie – mega mnie cieszy obecność Champions Team, „BADów” i obu ekip duszkowych. Na pewno brakuje mi Ekipy Remontowej, GSów i Crazy Outsiders. Ale i tak liga startowo wygląda bardzo zachęcająco.

Porozmawiajmy o kadrach drużyn. Co Ci się nasuwa po obejrzeniu Skarbu Kibica?

Przede wszystkim paka „Championów” – bardzo solidna, dużo uznanych quizowych nicków, no i wielki powrót Aszotka – Radek będzie miał sezon pt. „Droga do odkupienia”. Serdecznie go pozdrawiam przy okazji. Poza Champions Team myśle, że mocni będą w Bad Company i przede wszystkim Buoni Fantasmas. Myśle, że Badzi mają szanse, na pewno widzę w nich finalistę.

W przszłości twoja drużyna, Speedway Friends wygrywała tytuł cztery razy pod rząd, czego nie dokonał nikt inny. Jaka była recepta na wasz sukces?

Nie ukrywam, że tamte tytuły to była masa czasu poświęcona na scalenie drużyny, przekonanie do siebie najlepszych i rozmowy. Gadu gadu „grzało” mi się na PC bez przerwy, co warto też zauważyć, mieliśmy sporą rotację w składzie – poza Bleemkiem, z którym przyjaźnimy się do dzisiaj. Tylko Iman, jeśli dobrze pamiętam wytrwał od sezonu 1 do 6. A, i jeszcze Vojtas! Nie zapominam. poza tym co sezon rodziła nam się nowa gwiazda. Byli: Marecki, elMacio, Somsiad z Adasiem, no i finalnie Pao, który u nas debiutował.

Jesteśmy z Ligą ISQ znowu. Rok 2020 posłużył na testowanie wszystkiego i odbudowania dawnych więzi. Po półrocznej próbie, z turniejami Boskiego, Ligą Miast, wielu odjechanymi sparingami masz jakieś wnioski?

Wnioski? Chat jest super, czapki z głów przed Kacprem. Pytania są dużo trudniejsze, więc „czasowcy” będą mieli bardzo ciężko, też dlatego, że w dzisiejszych czasach wszyscy szybko piszemy na klawiaturze Nadal jest zapał i widać fun po grupie facebookowej, a to chyba najważniejsze.

Emocjonujemy się też, kto będzie dominował w lidze, ale pod względem średniej. Dawne asy utrzymają swoją formę?

Osobiście to liczę na nowe twarze – bez obrazy Panowie, ale młodość mam nadzieję zawładnie quizem na całego. Może nie mamy jakiejś porażającej liczby debiutantów, ale niektórych nicków nie kojarzę i mam nadzieję, że te namieszają w szczycie statystyk.

Widzisz jeszcze jakąś palącą kwestię w quizie, coś nad czym jeszcze możemy się pochylić?

Nie będę oryginalny – promocja, promocja i jeszcze raz promocja! Piszmy i mówmy o quizie wszystkim „żużlowym” znajomym, bawmy się i ściągajmy jak najwięcej nowych zapaleńców żużla na chat

Dziękuję za rozmowę i życzę Ci wielu wrażeń w nowym sezonie.

Dzięki! Życzę wszystkim „trójek”, a ekipom z historycznym dorobkiem medalowym zrzucenia w końcu mojego ukochanego Speedway Friends ze szczytu tabeli medalowej – pamiętajcie, że nie ma wiecznych rekordów.

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *